بعد از بوی کفن
نویسنده : فاطمه اختصاری - ساعت ۱٠:٠٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٥ مهر ۱۳٩٢
 

 

تو هم مثل من شب ها خواب آن مثلث صورتی رنگ برعکس با شعار سکوت=مرگ را توی اردوگاه های نازی می بینی؟

تو هم جمله ی «فرض غالب ِ تمامیت هستی شناسانه ی سوژه ی پیش از قانون، باید بقای کنونی فرضیه ی «وضعیت طبیعی» دانسته شود، که شکل داستانی بنیادگرایانه ی ساختار قانونی لیبرالیسم کلاسیک است.» را سه بار می خوانی و بعد که نمی فهمی کتاب را می بندی؟

...

توی فیس بوک پر شده از عکس دختر کاراته کاری که بعد از حذف از مسابقات، گریه می کند. لعنتی چرا گریه می کنی؟! برو جلوی دوربین فریاد بزن، جیغ بکش، اعتراض کن به آن داور لعنتی که یک ذره حضور شما در آن مسابقات برایش مهم نبود. اعتراض کن به آن مسئولین لعنتی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی! اصلا فریاد بزن شاشیدم به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی! شاشیدم به این همبستگی!

...

توی فیس بوک پر شده است از شیرها و انتقادها و اظهار تاسف هایی برای تصویب مجوز ازدواج فرزندخوانده با سرپرست. یک نفر نیست که بیاید بنویسد آی آدم ها آآآی فعالین حقوق بشر آآآی فمنیست های دو آتشه، ازدواج با فرزندخوانده از قبل آزاد بوده و لایحه ی مجلس این آزادی را محدود می کند. چقدر خوشحالم که این مطلب را صدرا افخمی، آقای وکیل در همان فیس بوک لعنتی توضیح می دهد و می نویسد که در گذشته فرزندخوانده بدون هیچ شرط و محدودیتی می توانست با سرپرست خود ازدواج کند. براساس ماده ۲۷ لایحه جدید حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست؛ ازدواج فرزند خوانده با سرپرست، تنها در صورت صلاحدید دادگاه امکانپذیر است و با این محدودیت امکان سوء استفاده از کودکان کمتر می شود.

...

تو هم موزیک را پلی می کنی و گوش می کنی و بعد که تمام شد دوباره همان را هی همان را پلی می کنی و دوباره و دوباره و دوباره و دوباره و دوباره و...؟

تو هم مثل من بعضی وقت ها می ترسی؟