بعد از سفریدن 11

15 سپتامبر بود؟ روز یا شب؟ نه ای دوست، غروبی ابدیست...

می گوید موهایت مثل منیژه است. می گویم پس باید از لب پنجره بیندازمشان پایین، بعد تو بیایی بگیری شان و بیایی ایران. می گوید باید موهایت را بلندتر کنی. آن قدر بلند که من را از لب مرز بکشد آن طرف. لبخندش تلخ است، لبخند من تلخ تر.

 

16 سپتامبر- ساعت 5 و 16 دقیقه عصر

دکتر می گوید یعنی واقعا توی اتاق های هتل یخچال نبود؟ می گویم نه و به نظرم لازم هم نبود. می گوید باید باشد، آدم شاید خواست یک شیشه آب بگذارد توی یخچال. می گویم اینجا کلا سرد است، چیزی احتیاج به یخچال ندارد. قبول نمی کند و به نظرش حتی یک هتل معمولی و خیلی ارزان قیمت هم باید یخچال داشته باشد. دکتر اینجا آب و هوایش خوراک خودت است! نه عرق می ریزی نه کولر می خواهی. می گویم اینجا (منظورم فقط استکهلم است) من ندیده ام کسی به طور مداوم موبایل دستش باشد. اینجا زندگی آرام و بی دغدغه و بی هیجان است. مردم یک لحظه وضعیت هوا را از موبایل نگاه می کنند و بعد به راهشان ادامه می دهند. دوچرخه سوار می شوند و جنگل می روند و توی آب سرد دریاچه شنا می کنند و ورزش می کنند و سیب می خورند و بچه های فنقلیشان را توی یک کیسه به بغلشان آویزان می کنند و بچه ی دومی را توی کالسکه می گذارند می آورند هواخوری و... الان یکی باید بگوید چه نگاه توریستی یک جانبه نگری به زندگی آدم ها داری. یکی باید بگوید این سطح زندگی این آدم هاست. تمیز و اتوکشیده و آرام و اسلوموشن. یکی باید بنشیند با من بحث کند. یکی باید بنشیند شب و روز با من سر چیزهای مختلف بحث کند.

 

/ 23 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
باشگاه کتابخوانی بافر

قابل توجه دوستان گرامی ، هم پیمانان دفاع از حقوق اهالی ادب و همه کسانی که بیش از ما دلسوز فرهنگ و ادب پارسی هستند . در پی پرسش های پیاپی دوستان مختلف در خصوص سیاست های باشگاه کتابخوانی بافر در گزینش و عرضه کتاب ها در سایت باطلاع می رساند نظر به ضرورت و اهمیت کیفیت در محتوا ، باشگاه کتابخوانی بافر ، کتب واصله را در اختیار شورای ممیزی 5 نفره ( متشکل از اساتید جریان های ادبی جاری کشور ) می گذارد و گزینش آثار منوط به دریافت سه رای مثبت از جانب این بزرگواران می باشد . لذا آن دسته از عزیزانی که علاقه مند به قرارگیری آثار چاپ شده ی خویش در فروشگاه باشگاه می باشند می توانند ، 5 نسخه از کتاب خود را به استان گلستان ، شهرستان گرگان ، صندوق پستی 1133 ـ 49175 ( شرکت بافر بنیان ) ارسال نمایند . نظر به پرسش های پیاپی دوستان در خصوص نحوه ی تهیه ی کتابهای موجود در فروشگاه باشگاه به اطلاع می رساند . برای عضویت در شبکه ی کتابخوانی باشگاه باید ابتدا به نشانی http://book.bafar.ir/index.php?route=account/register رفته و مراحل عضویت را تکمیل نمایید توجه داشته باشید به علت استفاده ی سایت از هاست سفارشی داخلی جهت آمادگی در ارا

باشگاه کتابخوانی بافر

قابل توجه دوستان گرامی ، هم پیمانان دفاع از حقوق اهالی ادب و همه کسانی که بیش از ما دلسوز فرهنگ و ادب پارسی هستند . در پی پرسش های پیاپی دوستان مختلف در خصوص سیاست های باشگاه کتابخوانی بافر در گزینش و عرضه کتاب ها در سایت باطلاع می رساند نظر به ضرورت و اهمیت کیفیت در محتوا ، باشگاه کتابخوانی بافر ، کتب واصله را در اختیار شورای ممیزی 5 نفره ( متشکل از اساتید جریان های ادبی جاری کشور ) می گذارد و گزینش آثار منوط به دریافت سه رای مثبت از جانب این بزرگواران می باشد . لذا آن دسته از عزیزانی که علاقه مند به قرارگیری آثار چاپ شده ی خویش در فروشگاه باشگاه می باشند می توانند ، 5 نسخه از کتاب خود را به استان گلستان ، شهرستان گرگان ، صندوق پستی 1133 ـ 49175 ( شرکت بافر بنیان ) ارسال نمایند . نظر به پرسش های پیاپی دوستان در خصوص نحوه ی تهیه ی کتابهای موجود در فروشگاه باشگاه به اطلاع می رساند . برای عضویت در شبکه ی کتابخوانی باشگاه باید ابتدا به نشانی http://book.bafar.ir/index.php?route=account%2Fregister رفته و مراحل عضویت را تکمیل نمایید توجه داشته باشید به علت استفاده ی سایت از هاست سفارشی داخلی جهت آمادگی در ارائه خ

اشرف گیلانی

چه جالب! چند روز پیش یه شعر واسه مو کوتاها سرودم ذکر خیر رودابه هم تووش بود[لبخند] عکست هم خیلی خوبه و دلتنگتم

آشنا

سلام مسافر کوچولوی من ببخش این بار دیر اومدم ولی یه هدیه برات دارم ******************************* از کتاب شازده کوچولو(مسافر کوچولو):.......... آدم‌های سیاره شما، پنج‌هزار گل را در باغچه‌ای می‌کارند اما گلی را که می‌خواهند، آن میان پیدا نمی‌کنند...»

داود بهمنی

تلخ تر...

یاسین بهمنی

امیدوارم توی خوشی ها یا ناخوشی ها برای لحظه ها ت شعر بشی هر جا هستی شاعر ی کنی ... "دستان تو را سفت به هم می بستم هر وقت که جرمت چمدان بستن بود" "از خودم"

ijijj

lp[k

علی نظری (خاطرت که هست؟؟)

یعنی اولش نوشته بودی "موهایت مثل رودابه است." ما کلی به سوتی شما، شاگرد ِ آقای ِ "شناسی" خندیدیم. یعنی شما که دم از فلسفه و نشانه شناسی و روان و چیزهای دیگر شناسی تان می شود نوشته بودید رودابه یعنی یک اسطوره ساده زبان فارسی را نمیشناسید بعد آن استاد ِ شناسی تان هم آمد و خواند و اینقدر سواد نداشت! بعد معلوم نیست کدام بدبختی آمد گفت آن منیژه است که شما دویدید و عوضش کردید و به خیال خودتان کسی نفهمید چقدر لمپن و سطحی نگرید! خانم اختصاری با استاد محترم و دار و دسته بی سوادتان جوری گنده بگوزید لطفاً که کونتان پاره نشود با تشکر

علی

سلام خوبی به ما هم سری بزن

علی نظری (خاطرت که هست؟؟)

ضمناً اسم شما ممکن است اختصاری باشد اما اسم من مستعاری نیست، علی نظری است و کم این طرف و آن طرف همدیگر را ندیده ایم. از وقتی که چادر سر می کردید و از زیر چادرتان شعر می گفتید تا حالا که داعیه دار ِ اپن لنگ بودن به جای اپن مایند بودن شده اید می شناسیم همدیگر را... شاید فرقمان برای در خاطر ها ماندن این باشد که من عقده هیاهو و خودنمایی ندارم. نه؟